Batman: GCC Update #74

Duke

Witajcie, Gothamczycy.

Jesteśmy już blisko końca i odblokowaliśmy postać, o którą wiele osób się martwiło. Zróbcie miejsce dla Duke’a!

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Podczas wydarzeń Roku Zerowego, Bruce Wayne naprawdę potrzebował przyjaciela. Miasto zostało przejęte przez Riddlera, a Batman mieszkał na jego skraju. W tamtym okresie Duke Thomas dał schronienie Bruce’owi i od tego czasu obaj stali się sprzymierzeńcami.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Ostatecznie Duke przyjął rolę zwykle zarezerwowaną dla Robina, ale bez błogosławieństwa Bruce’a. Chociaż Duke miał skłonność do robienia rzeczy po swojemu, Batman uświadomił sobie, że Duke może być prawdziwym atutem dla zespołu. Ale to już inna historia…

Duke jest gotów zrobić wszystko, czego potrzebujesz. W czasie swojej aktywnej postawy odzyskuje trzy kostki energii, dzięki czemu aktywuje się częściej niż przeciętny bohater. Jest niezwykle mobilny i umie uzyskać nawet siedem punktów ruchu – czyli więcej niż większość bohaterów. Podczas ruchu może zignorować trudny teren i jeden poziom wysokości podczas wspinania, spadania lub skakania. Można to zwiększyć jeszcze bardziej, jeśli wyposaży się go w odpowiednie gadżety. Ignoruje także utrudnienia jak zagrożenie lub rozmiar wrogów, co zmusza złoczyńcę do pilnowania go.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Duke nie jest najlepszym wojownikiem, ale potrafi namieszać dzięki umiejętności kontrataku w zwarciu. Co więcej – jego szczęście zapewnia mu dwa przerzuty za każdym razem, gdy rzuca kostkami, niezależnie od tego, czy chodzi o manipulację, atak, kontratak czy obronę. W związku z tym rzadko zawodzi w podejmowanych działaniach i dzięki szczęściu może czasem oszczędzić jedną lub dwie kostki energii.


Następnie (ostatecznie?) mamy alternatywną wersję Harley Quinn i jej dwóch futrzastych przyjaciół, Buda i Lou.


Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Kariera tej postaci rozpoczyna się w „Batman Rok Zero”. Ale najważniejsze fakty związane z nią zaczynają się w „Batman Ostateczna Rozgrywka”, później jej los jest kontynuowany w serii „We are Robin” (niewydane u nas) i „Wojnie Robinów” (wydanej w Polsce). Tak naprawdę Signalem staje się od czasów Odrodzenia w serii „Batman”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s