Batman: GCC Update #71

Jedynym, czego należy się bać, jest strach… w toksynie

Witajcie, Gothamczycy

Przemy do przodu, ale wciąż mamy cele w rezerwie. Zobaczmy, co jeszcze możemy odblokować przed końcem tego szaleństwa.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron


Doktor Jonathan Crane zawsze był przerażająco chudy. Jego sylwetka zapewniła mu ze strony uczniów i kolegów przezwisko „Strach na wróble”. Wstręt, jaki widział na twarzach napotkanych ludzi, wywołał u niego obsesję na temat strachu na wszystkich jego płaszczyznach. Jako psycholog zaczął przeprowadzać okrutne i groteskowe eksperymenty, a także przywdział strój, który pasował do nadanego mu przezwiska. Z czasem sprowadził grozę na ulice Gotham.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Wykorzystując fobie swoich ofiar, opracował okrutne plany, których centrum były największe lęki ofiar. W tym celu wykorzystywał halucynogenną toksynę. Nie trwało to długo, nim skierował ją w GCPD i największego strażnika Gotham, Batmana. Crane stał się dość kreatywny w sposobach wyzwalania swego gazu – ukrywał go w papierosach, a nawet w lalkach.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Jego ataki zwykle były podstępne i starannie zaplanowanie, ale czasami używał bardziej namacalnych broni, takich jak pistolety, a nawet potężnej kosy, na której znajdowała się jego halucynogenna toksyna. Wielu wrogów Batmana szerzy strach, ale Strach na Wróble jest chodzącym ucieleśnieniem grozy.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron


Choć Strach na Wróble nie przypomina w niczym zbira, to potrafi świetnie manipulować i analizować. Z powodu ograniczenia do 4 pkt. życia musi być ostrożny – bohater ze strzałkami uspokajającymi może ściągnąć go jednym strzałem, o ile przebije jego wartość obrony. Ale dopóki towarzyszy mu co najmniej dwóch sprzymierzeńców, jego umiejętność Ochrona utrzyma go w grze. Prawdziwa siła Stracha na wróble pochodzi z jego wartości zagrożenia, która wszystkim znajdującym się na jego obszarze uniemożliwia wykonywanie ataków z dystansu, akcji manipulacji lub analizy. Dodatkowo jego umiejętność Horror sprawia, że wejście na jego obszar wymusza na bohaterach wydanie dodatkowej energii. Jeśli uda się wejść na jego obszar, to przed zaatakowaniem go trzeba zająć się broniącymi go pomocnikami. A nawet, kiedy wreszcie uda wam się do niego dobić, możecie spodziewać się kilku przerzutów z jego strony. Krótko mówiąc – lepiej atakujcie tego złoczyńcę z dystansu.

Ostatnio, gdy udostępnialiśmy niektóre prace artystów malujących figurki spośród naszej społeczności, pominęliśmy tę wersję Stracha na Wróble – ponieważ nie został wtedy jeszcze odblokowany. Cóż, skoro już nam się to udało, to chcieliśmy podzielić się dziełem Willa Cromwella z Black Dot Painting. Tutaj znajdziecie więcej prac Willa.


Kolejny cel to unikalna wersja Nietoperza.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Następna będzie alternatywna wersja Killer Croca.

A zaraz po nich, pojawi się wasz Duke.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


O Strachu pisałem w aktualizacji #40

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s