Batman: GCC Update #68

Człowiek, który złamał Nietoperza

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Urodzony w więzieniu na wyspie Santa Prisca w Ameryce Środkowej, Bane spędził pierwsze 17 lat swojego życia za kratami. Tam nauczył się walczyć, ukrywać i zwodzić innych. Jednym słowem: nauczył się, jak przetrwać. Kiedy uciekł, jego serce było przepełnione wściekłością i nienawiścią do świata zewnętrznego, który skazał go na taki los.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

W końcu przybył do Gotham, by rzucić wyzwanie jego obrońcy – podobnie jak dawniej wielokrotnie to czynił wobec więziennych przywódców gangu. Napompowany „venomem”, narkotykiem wzmacniającym zarówno siłę fizyczną, jak i jego psychozę, Bane jest w stanie złamać Nietoperza.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Temu złoczyńcy daleko do typowego oprycha, za którego wielu go uważa. Kiedy nie jest pod wpływem Venomu, to nie przypomina kogoś, kto mógłby złamać Nietoperza, ale nadal jest wybitnym wojownikiem. Jest bardzo skuteczny podczas akcji manipulacji, szczególnie w odniesieniu do bomb i innych ładunków wybuchowych, a jego wartość analizy udowadnia, że potrafi więcej, niż tylko spuszczać łomot.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Jednak przede wszystkim jest prawdziwym przywódcą i zapewnia przewagę dzięki swojej umiejętności Wsparcia, która wzmacnia działania jego pomocników. Szybko wykonują rozkazy swojego szefa, ale wynika to po części z faktu, że nie mają większego wyboru.

Płytka Bane’a

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Kolejna postać zapytana o swe supermoce może odpowiedzieć „Jestem bogaty”.

A następnie… do kogo zadzwonisz? Do Rat Catchera!

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


O Bane pisałem w aktualizacji #40

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s