Batman: GCC Update #66

Spiskowanie z przeszłością

Rzeźba: Edgar Ramos

Kiedy Batman zagłębił się w śledztwo w sprawie tajemniczego Husha, uświadomił sobie, że ten antagonista musi być mu bardzo bliski – to ktoś, kto znał jego najgłębsze sekrety. I jak zwykle w takiej sytuacji, Mroczny Rycerz zaczął się niepokoić i podejrzewać najgorsze. Czy Hush nie był w jakiś sposób Jasonem Toddem? Czy drugi Robin wrócił z martwych?

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Strach i podejrzenia Batmana zmusiły go do odwiedzenia grobu byłego ucznia. Ku przerażeniu Mrocznego Rycerza, znalazł Robina żywego w stroju kryminalisty znanego jako Hush. Dla Batmana to odkrycie było jednym z najgorszych ciosów, jakie poniósł w swoim mrocznym i wstrząsającym życiu. Na szczęście Batmanowi udało się odkryć, że nie jest to chłopiec, którego kiedyś znał. Był to jego stary wróg – Clayface. Okazało się, że prawdziwy Hush wynajął tego zmiennokształtnego złoczyńcę, by uderzyć w tak czułe miejsce Batmana. Kiedy Batman pozostawał w szoku po tym odkryciu, Clayface wykorzystał element zaskoczenia przeciwko Mrocznemu Rycerzowi.

Rzeźba: Edgar Ramos

Oczywiście nie był to koniec Batmana ani koniec tego dziwnego spisku. Hush porzucił ten pomysł dopiero po uświadomieniu sobie, że Jason Todd naprawdę żyje – a fakt ten był nieznany nawet największemu detektywowi na świecie. Ta historia demonstruje przebiegłość Husha i umieszcza tego złoczyńcę wśród najgroźniejszych wrogów na liście Batmana. Hush odkrył to, o czym wiedzieli już inni najwięksi kryminaliści: aby skutecznie zaatakować Nietoperza, trzeba uderzyć w jego serce.

Rysunek: Jim Lee

Ten Jason Todd jest znakomitym strzelcem zdolnym zalać dziesiątki wrogów morzem pocisków. Jego umiejętność Nerwy ze stali pozwala mu podczas akcji takich jak ataki dystansowe lub manipulacje zignorować wrogów, którzy go otaczają. Ponadto może wykonać szybki i skuteczny odwet. Przeciwnicy powinni zastanowić się dwa razy, zanim poszczują go batarangiem.

W następnej kolejności pojawi się Bane przed swoim „porannym sokiem pomarańczowym”.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

A następny jest złoczyńca, który używa swego bogactwa w służbie zła zamiast dobra…

Rysunek: Jason Fabok, Batman Detective Comics zeszyt #24


Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Tutaj można tylko sięgnąć po Batman: Hush.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s