Batman: GCC Update #65

Narzędzia pracy: Analiza batgadżetów

Witacje, Gothamczycy.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej batgadżetom.

Stworzenie gry o Batmanie bez włączenia do niej systemu batgadżetów jest po prostu niemożliwe. Ponieważ mieliśmy już karty sprzętu, to batgadżety musiały być czymś wyjątkowym. Specjalny pas działa jak wszechstronny zestaw narzędzi. Jak wiecie, Batman przed wyruszeniem na misję decyduje, jakie narzędzie będzie przechowywał w swoim pasie. Dostosowuje narzędzia do zagrożenia, któremu ma stawić czoła. Zachowując ducha postanowiliśmy pozwolić bohaterom wybrać na początku gry batgadżety, z których każdy ma inną strategiczną wartość. Oczywiście nie zobaczycie Bullocka wyposażającego się w specjalny pas – ta możliwość jest zarezerwowana tylko dla członków Batrodziny.


Jak widzicie, bohaterowie mają symbol na swojej planszy bohatera, który oznacza, czy mają dostęp do specjalnego pasa. Pasy i gadżety mają powiązany ze sobą rozmiar.

Jeśli bohater ma np. pas o rozmiarze 3, to może włożyć do niego gadżet o rozmiarze 1 i rozmiarze 2.

Na początku każdego scenariusza bohaterowie ze specjalnym pasem mogą wybrać batgadżety spośród wszystkich posiadanych. Gadżety można znaleźć zarówno w pudełku podstawowym, jak i w rozszerzeniu Posiadłość Wayne’a/Batcave (które oferuje kilka unikalnych gadżetów). W pudełku podstawowym znajduje się 31 batgadżetów z których niektóre posiadają kilka kopii. Niektóre jednak są wyjątkowe i bohaterowie będą musieli zdecydować, kto zostanie w nie wyposażony, ponieważ batgadżetów nie można dawać ani wymieniać podczas gry tak jak zwykłych przedmiotów.

A teraz… gdzie ja odłożyłem ten odstraszacz batrekinów?


Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s