Batman: GCC Update #64

Ognisty Święty z Gotham

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Nim jego ojciec został brutalnie zamordowany, Jean-Paul Valley był zwykłym uczniem. W czasie żałoby odkrył swoje mroczne dziedzictwo. Valley okazał się potomkiem długiej linii sług Zakonu św. Dumasa i został powołany, by zastąpić swego ojca i wykonywać krwawe zadania dla Zakonu. I służył – z pomocą potężnej zbroi i płonącego miecza. W pewnym momencie Jean-Paul uwolnił się od tych, którzy nim manipulowali i na krótki czas przyjął rolę Batmana. Jego dziwne zachowanie i brutalne metody przerażały zarówno wrogów, jak i sojuszników. Odkąd Bruce powrócił do roli Batmana, Azrael szuka swojej tożsamości i celu.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Azrael, podobnie jak Batman i jego alternatywne wersje, posiada największą liczbę kostek energii wśród bohaterów. Bez swojego płonącego miecza mógłby zadawać równie mocne obrażenia jak Nietoperz, ale dzięki niemu staje się jeszcze silniejszy. Potrafi także przekraczać swoje granice, co w połączeniu z używaniem zmęczenia jako energii zapewnia mu interesujące taktyczne wybory.

Jego wysokie umiejętności walki równoważą słabe zdolności manipulacji i analizy, więc w drużynie potrzebuje innego bohatera, który może poradzić sobie z delikatniejszymi zadaniami. Może wykonywać kontrataki, które w połączeniu ze sztuką walki sieją spustoszenie. Dlatego też złoczyńcy mogą chcieć zająć się nim z dystansu – by uniknąć płonącego ostrza. Choć jest bardzo podatny na ataki z dystansu, to jest niezrównanym wojownikiem, dzięki któremu pozostali bohaterowie mogą skupić się na wykonywaniu wymaganych zadań.

W następnej kolejności (Jason Todd) Hush

Rzeźba: Edgar Ramos

A zaraz po nim dołączy do nas mniej „napakowana” wersja Bane’a.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Ważne historie z Azraelem zostały wydane w Polsce przez Tm-Semic w 1994, czyli „Miecz Azraela” i „Knightfall” niestety od tego czasu wznowień nie było. Współczesne komiksy z istotną rolą Azraela to”Wieczni Batman i Robin” i seria z Odrodzenia „Batman Detective Comics”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s