Batman: GCC Update #61

Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza w Gotham City!

Rzeźba: Edgar Ramos

Drury Walker był pospolitym gangsterem, który będąc pod wrażeniem metod Batmana postanowił zmienić się w swego rodzaju „Batmana kryminalistę” i wybrał ćmę jako swój symbol. Miał nawet Ćmią-jaskinię i Ćmo-gadżety – w tym kokonową broń, za pomocą której mógł usidlić swoich przeciwników.

Rzeźba: Edgar Ramos

Nawet jeśli udało mu się początkowo kilkukrotnie zaskoczyć Batmana, nigdy nie udało mu się spełnić marzenia o przyjęciu roli przywódcy mafii. Killer Moth był pierwszym prawdziwym wrogiem Batgirl (Barbary Gordon), a ona pozbyła się go już pierwszej nocy w roli zamaskowanej obrończyni.

Po tamtych wydarzeniach Walker zmienił swoje podejście i zaczął pracować jako najemnik dla innych przestępców, czasami współpracując z Firefly.

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Ten złoczyńca jest w pewien sposób wyjątkowy, bo jak nietrudno zgadnąć, główne zagrożenie z jego strony stanowi używany przez niego toksyczny gaz. Za każdym razem, gdy zaatakuje lub użyje umiejętności Wybuch, toksyczny gaz zostaje uwolniony na docelowym obszarze, raniąc tamtejsze modele i wszystkich, którzy chcą do niego wejść. Nawet jeśli jego atak dystansowy wydaje się słaby, jego umiejętność Trucizna zmusza przeciwników do obrony przed o wiele większymi obrażeniami.

Może także korzystać ze swojego toksycznego gazu, aby szkodzić swoim wrogom poprzez blokowanie im drogi i zmuszanie do podążania okrężną – przez co tracą czas i energię. Jednak Złoczyńca powinien też być ostrożny, ponieważ jego jednostki również będą odczuwały skutki toksycznych ataków Killer Moth.

W następnej kolejności czeka nas podopieczny zakonu św. Dumasa.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

A zaraz po nim nadciągnie złoczyńca, który ukrywa swoją prawdziwą tożsamość…

Rysunek: Jim Lee

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Jeśli ktoś chce jego starszą wersję to można sięgnąć po wydany w naszym kraju w kolekcji tom „Batgirl Rok Pierwszy”. Jeśli ktoś chce jego współczesną wersję to pojawiła się w „Green Arrow” z new 52 pisanym przez Lemire’a albo na chwilę w „All Star Batman Tom 1”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s