Batman: GCC Update #47

Usłysz jej Krzyk!

Rzeźba: Irek Zielinski

Rysunki Jim Lee – All Star Batman i Robin, Cudowny Chłopiec


Dinah Lance przejęła rolę Black Canary po swojej matce, mistrzyni sztuk walki. Dinah chciała jej dorównać i nie tylko jej się to udało, ale stała się również jedną z najbardziej uzdolnionych wojowniczek świata DC. Wynikało to po części z usprawnienia (spowodowanego nieudaną klątwą), do którego jej matka nigdy nie miała dostępu: Płaczu Kanarka. Dzięki niemu Dinah potrafi wydać z siebie krzyk o takiej częstotliwości, że jej przeciwnicy zostają zdezorientowani, a nawet odrzuceni na pewien dystans.

Rzeźba: Irek Zielinski

Chociaż współczesna Black Canary była towarzyszką Green Arrowa , oboje wielokrotnie łączyli siły z Batmanem. Najbardziej znana współpraca Canary z Batmanem to jej działalność w Ptakach Nocy, drużynie założonej przez Barbarę Gordon. Hakerskie zdolności Barbary uzupełniały się z umiejętnościami sztuk walki Dinah i jej Płaczem Kanarka, tworząc potężną kombinację w walce z przestępczością.

Rzeźba: Irek Zielinski

Oczywiście Dinah związała się z Gotham City. Nie tylko miała wspólnych wrogów z Batmanem, ale miała też przyjemność być poproszoną o rękę przez samego Ra’sa Al Ghula.

Rzeźba: Irek Zielinski

Black Canary nie posiada wielu zróżnicowanych umiejętności, ale świetnie sobie radzi z już opanowanymi. Jej charakterystyki i umiejętność Sztuki Walki sprawiają, że jest niezawodną i potężną wojowniczką w bezpośrednim starciu. Nie otrzymuje kości z podstawowej obrony, ale umiejętność Nietykalność daje jej solidną ochronę przed atakami dystansowymi. Mimo to rozsądnie jest zachować kostki energii na obronę.

Rzeźba: Irek Zielinski

Rzeźba: Irek Zielinski

Tym, co naprawdę wyróżnia ją na tle pozostałych wojowników, jest jej umiejętność Krzyku. Raz na turę może zadawać obrażenia jednostkom na swoim obszarze i sąsiednich, ignorując ich podstawową wartość obrony! Gracze muszą uważnie planować jej postawę – ponieważ kiedy przychodzi na nią kolej, to chociaż jej zdolność Krzyku nie potrzebuje kostek energii, to wymaga aktywnej postawy.

W następnej kolejności odblokujemy jej partnera (do walki ze zbrodnią).

Rzeźba: Edgar Ramos

A potem kolejny złoczyńca z Oddziału…

Rzeźba: Irek Zielinski

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
W Polsce lektur z nią w roli głównej nie uświadczymy, ale opowieści, w których odgrywa większą rolę to Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Rok Pierwszy wydany przez Eaglemoss w dwóch częściach. Ewentualnie wychodzący aktualnie Green Arrow z Odrodzenia.

Jeśli chodzi o zagraniczne wydania to Birds of Prey tylko te przed New 52 😉

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s