Batman: GCC Update #46

Diagnoza to śmierć!

Rzeźba: Edgar Ramos

Doktor Śmierć nie jest najbardziej znanym ze złoczyńców serii Batman – ma jednak coś, co go wyróżnia. Jest pierwszym prawdziwym superzłoczyńcą, z którym mierzy się Mroczny Rycerz – już w 29 numerze Detective Comics (opublikowanym w 1939 roku!).

Rzeźba: Edgar Ramos

Początkowo był szalonym naukowcem, którego hobby polegało na tworzeniu prawdziwych potworów. Niedawno ta postać została przywrócona na scenę przez Scotta Snydera i Grega Capullo w historii Roku Zerowego. Tym razem pojawił się z niespodzianką. Chociaż pozostał szalonym naukowcem, to użył siebie jako przysłowiowego królika doświadczalnego – a wynik był obrzydliwy. Doktor narodził się na nowo ze zmienionym układem kostnym, groteskowym wyglądem i wrośniętą, zabójczą bronią.

Rzeźba: Edgar Ramos

Z powodu modyfikacji genetycznych powodujących wyrastanie kości z jego ciała, Doktor Śmierć ma wysoką wartość obrony. Kolejną rzeczą, która utrudnia atakowanie go jest umiejętność Nieszczęście, które zmusza przeciwników w jego obszarze do przerzutów podczas ich akcji i rzutów kośćmi obrony – przez co jest naprawdę trudny do zatrzymania. Jego rozmiar i wskaźnik zagrożenia są, rzecz oczywista, powyżej średniej. Za pomocą zdolności Horror zmusza przeciwników do wydawania dodatkowych punktów ruchu, aby mogli wejść na jego obszar (ale kto by tego chciał?), posiada także umiejętność Regeneracja. Ta ostatnia umiejętność jest prawdziwym koszmarem dla bohaterów, ponieważ Doktor Śmierć będzie cały czas odzyskiwał energię, jeśli bohaterowie go nie zneutralizują podczas jednej tury.

Rzeźba: Edgar Ramos

Oprócz tych wszystkich atutów potrafi także boleśnie uderzać, a jego wysoka cecha analizy (jak to u naukowca) pozwala mu podjąć jedną trudną akcję analizy – lub kilka, jeśli zachowa wystarczającą ilość kostek energii na przerzuty.

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos


W następnej kolejności otworzymy klatkę i uwolnimy ptaszynę! Green Arrow będzie szczęśliwy, mając przy sobie Black Canary.

Rzeźba: Irek Zielinski

A w międzyczasie Oliver Queen przygotowuje się do występu!

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Jedyny występ pana doktora to „Batman Tom 5 Rok Zerowy – Mroczne miasto” i od razu trzeba sięgnąć po 4. 🙂

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s