Batman: GCC Update #39

Blue, Czarny i Kot

Rzeźba: Irek Zielinski

Harper Row zawsze była utalentowana. Miała naturalny dar do naprawiania i tworzenia urządzeń elektrycznych i gadżetów. Była także niezwykle zwinna, sprawna fizycznie i chętna do wykorzystania tych talentów. Jednak dopiero po ratunku zapewnionym przez Mrocznego Rycerza jej i jej bratu naprawdę zrozumiała, jak ważny jest Batman. Dlatego też zdecydowała się przyłączyć do jego walki.


Rzeźba: Irek Zielinski

Kilkukrotnie demonstrowała swoje zdolności techniczne, czym zaskakiwała Mrocznego Rycerza. Ale Batman nie chciał jej pomocy, by nie narażać Harper na niebezpieczeństwo.

Rzeźba: Irek Zielinski

Powoli, miesiąc po miesiącu, ich kontakty się rozwijały. Z czasem Batman nauczył się jej ufać i zrozumiała, że w kostiumie i pod pseudonimem może zrobić więcej, by pomóc Gotham.

Rzeźba: Irek Zielinski

Tak narodziła się Bluebird. Podobnie jak większość sprzymierzeńców Batmana, jest wysportowana, inteligentna i ma gruntowną wiedzę o zaułkach Gotham i mieszkańcach, których można tam znaleźć.

Rzeźba: Irek Zielinski

Dzięki intenstywnemu wolontariatowi w klinice Leslie Thompson, poszerzyła swoją długą listę umiejętności o pierwszą pomoc. Kiedy włożyła kostium Bluebird, szybko zaprzyjaźniła się z innymi zamaskowanymi bohaterkami, takimi jak Orphan i Spoiler.

Rzeźba: Irek Zielinski

Po dołączeniu do Batrodziny, ta ekspertka od gadżetów uzyskała dostęp do specjalnego paska. Pozwala to Bluebird lepiej przygotować się na misję, co czyni z niej uniwersalny wybór. Chociaż szybko może osiągnąć limit wysiłku podczas wykonywania akcji manipulacji, ma dużą szansę na osiągnięcie wysokiego wyniku. Co więcej, jej akcja analizy ma wyższy limit, więc prawie każda próba hakowania będzie udana. Jej umiejętności bycia nieuchwytną sprawiają, że naprawdę trudno ją osaczyć – dzięki czemu bardzo szybko może przemieszczać się po planszy. Musi jednak uważać, by nie zostać złapana przez złoczyńcę, ponieważ nie posiada podstawowej obrony. Jeśli jednak do tego dojdzie, może całkiem sprawnie pozbyć się przeciwników, ponieważ posiada różnorodne bronie do walki w zwarciu i na dystans, idealne do szybkiego pozbywania się wrogich przywódców.

W następnej kolejności mamy Red Sk – echem… przepraszam.

W następnej kolejności mamy Szkieletor… Ups, miałem na myśli…

W następnej kolejności mamy najbardziej stylowego czaszkotwarzego typa, który kiedykolwiek woził się w eleganckim garniturze – Czarną Maskę!

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

A potem wyostrzcie swoje pazury. Bo oto nadchodzi…

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Pani Harper jest całkiem nową postacią, pojawia się w epizodycznych rolach w kilku tomach w serii Batman. Najwięcej jej przygód można znaleźć w obu Wiecznych, czyli „Wieczny Batman” i „Wieczni Batman i Robin” zwłaszcza w tym ostatnim. Tylko czy warto to czytać bez znajomości samej serii Batman, raczej nie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s