Batman: GCC Update #35

Kathy i Kate Kane

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Batwoman pojawiła się po raz pierwszy w Detective Comics # 233 (1956). Ubrana w czerwono-żółty strój, Kathy Kane była początkowo młodą i bogatą kobietą, która grała rolę bohaterki, aby zaimponować Batmanowi. Niepokoiło to Mrocznego Rycerza, ponieważ Kane nie nadawała się zbytnio do walki z przestępczością. W 2006 roku zadebiutowała bardziej współczesna i kompetentna Batwoman – Kate Kane, kuzynka Bruce’a Wayne’a, która nosi czerwono-czarny strój.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron


Kate miała traumatyczne dzieciństwo, związane z porwaniem i utratą matki, Kathy. Od tego czasu przeszła surowe wojskowe wychowanie i wykształcenie, prowadzone przez jej ojca – człowieka zafascynowanego krucjatą Batmana przeciwko zbrodni. Ta nowa Batwoman szybko znalazła się wśród najbardziej przerażających strażników Gotham, a bohaterowie tacy jak Nightwing (Dick Grayson) i Red Hood (Jason Todd) próbowali przyciągnąć jej uwagę. Ich wysiłki spełzły na niczym, ponieważ nie interesują jej mężczyźni – związała się z Renee „Question” Montoyą i z komisarz Maggie Sawyer.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Kiedy wreszcie Bruce Wayne zaufał jej wystarczająco, by ujawnić swoją tajną tożsamość, przyznała, że odkryła ją już dawno temu. Jako sprzymierzeniec Batmana, Batwoman jest kimś w rodzaju instruktora – bohaterką o silnym charakterze, która dogląda treningu Red Robina (Tima Drake’a), Spoiler (Stephanie Brown), Orphan (Cassandry Cain) i pozostałych.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Kiedy korzysta z jednej lub więcej broni, nie waha się wykonać kilku powalających ciosów. Potrafi nie tylko umiejętnie ogłuszać przeciwników, ale i jest świetną przywódczynią, która wykorzystuje swoje umiejętności wsparcia i taktyki wobec swej grupy. Oznacza to, że może samodzielnie dotrzeć do dowolnego obszaru planszy i nadal dowodzić innymi. Zamiast tego może również pozostać blisko sojuszników, wspierać ich i badać otoczenie.

Planowaliśmy ujawnić ją wczoraj, ale nasz rzeźbiarz potrzebował trochę więcej czasu, aby ją dokończyć.

Oto więc Ten, Który nie Pozostanie Martwy, nieśmiertelny Ra’s Al Ghul.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Oto rzeźba wykonana na podstawie wybranego przez was projektu. Mamy nadzieję, że rzeźba wykonana przez Arnauda Boudoirona wam się podoba.

Jeszcze raz dziękujemy wam za pomoc w podjęciu decyzji. Aha, jeśli jeszcze się nie domyśliliście, to jest to nasz kolejny cel!

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Zaraz potem pojawi się postać, którą odkryliście w naszej poprzedniej aktualizacji. To jedna z niewielu osób, które sprowadziły Batmana z martwych…

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Niestety, ale Batwoman to kolejna postać, której solowe komiksy jeszcze się nie pojawiły w Polsce. Jedyna seria, w której odgrywa istotną rolę to wydawane pod szyldem Rebirth w Polsce „Batman: Detective Comics Tom 1 Powstanie Batmanów” i „Tom 2 Syndykat ofiar” plus kolejne, które będą się ukazywały.

Jeśli ktoś chce sięgnąć po zagraniczne wydanie to tutaj można polecić „Batwoman: Elegy” pisaną przez Rucka i pierwsze cztery tomy z czasów n52 pisane przez J.H. Williams III.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s