Batman: GCC Update #30

Bloom: Ciemność Kwitnie

Rzeźba: Edgar Ramos

Daryl Gutierrez początkowo miał dobre intencje. Dzięki swojemu geniuszowi stworzył supernasiona, które dzięki mocy przekształcania miały zapewnić wszystkim mieszkańcom Gotham możliwość obrony.


Jego eksperymenty były udane do tego stopnia, że zaczął uważać się za bohatera i przyjął przydomek Pan Bloom. Niestety, jeden z leczonych przez niego pacjentów uciekł spod jego opieki wraz ze skradzionymi planami, nasionami i tożsamością. A później zaczął szerzyć chaos na ulicach Gotham.

Rzeźba: Edgar Ramos

Pan Bloom stał się niezwykle potężny. Nie tylko stanowił zagrożenie dzięki ponadprzeciętnym umiejętnościom walki, ale do tego rozdane przez niego ziarna umożliwiły stworzenie armii zmiennokształtnych potworów.

Rzeźba: Edgar Ramos

Po pokonaniu Blooma „oszusta”, Daryl kontynuował szalone eksperymenty naukowe. Jednak po przyjęciu zbyt dużej ilości własnego „leku” uległ wewnętrznemu mrokowi. Postanowił przyjąć tożsamość Pana Blooma i stał się poważnym zagrożeniem dla Gotham City, w szczególności dla Duke’a Thomasa – młodego podopiecznego Batmana. Ci dwaj byli przyjaciółmi gdy Duke był jeszcze dzieckiem, ale ich relacje się pogorszyły, kiedy Joker zaatakował jego rodziców.

Ten dziwny złoczyńca może dowolnie zmieniać swój rozmiar. W ten sposób może górować nad innymi i próbować przeszkodzić każdemu, kto próbuje go omijać. Jego przerażająca twarz w połączeniu z olbrzymią sylwetką pozwala zrozumieć, dlaczego ma tak wysoki poziom Zagrożenia. Nikt zbyt szybko nie wejdzie na jego obszar, ponieważ będzie musiał wydać dodatkowe punkty ruchu. Dlatego należy uważać, żeby Bloom nie wszedł do waszego obszaru. Jednak nawet, jeśli postaracie się zachować dystans, jego zdolność Chwyt umożliwi mu atak z daleka. Brzmi strasznie, prawda? A gdyby potrafił się jeszcze leczyć? A potrafi…

Ale czy ma jakiś słaby punkt? No cóż, ma słabą wartość manipulacji i analizy. Nawet jeśli był geniuszem, to jego szaleństwo utrudniło mu wprowadzenie ich w życie…

Z następnym celem przenieśmy się w czasie… do przestrzeni!

Rzeźba: Aragorn Marks

O, a jeśli nie podkreśliliśmy wcześniej dość, jak przerażający jest Bloom, to pamiętajcie o jego nasionach…

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Teraz tak, żeby poznać Pana Blooma, można sięgnąć od razu po Batman Tom 8 Waga superciężka i Tom 9 Bloom, bo jest tam cała jego historia. Osobiście proponowałbym zacząć od Tomu 7 Ostateczna rozgrywka, który jest w pewnym sensie prologiem i od razu wyjaśnia większość zmian w tych dwóch kolejnych tomach. 🙂

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s