Batman: GCC Update #26

Niektórzy chcą patrzeć jak świat płonie

Rzeźba: Irek Zielinski i Aragorn Marks


Czasami trudno powiedzieć, kto ukrywa się pod maską Firefly’a. Czy strój założył Ted Carson, czy Garfield Lynns? Ten kostium przez lata wielokrotnie zmieniał właściciela, a reputacja Firefly’a z czasem zyskiwała tylko coraz większą niesławę.

Wieczny Batman, zeszyt #50

Niezależnie od tego kto i kiedy zakładał strój, zawsze jest kojarzony z przestępstwami podpalenia. W niektórych przypadkach te zbrodnie zostały popełnione tak, aby skierować podejrzenia na twórcę stroju. To oczywiście czyniło tę sprawę szczególnie trudną dla pracy Wydziału Poważnych Przestępstw.

Rzeźba: Irek Zielinski i Aragorn Marks

Rzeźba: Irek Zielinski i Aragorn Marks

Rzeźba: Irek Zielinski i Aragorn Marks

Rzeźba: Irek Zielinski i Aragorn Marks

Firefly’a i Man Bata łączy nie tylko wspólny wróg (Batman), ale także konkretna przewaga: potrafią latać i łatwo dostać się na prawie każdy obszar planszy. Firefly może nie być najlepszym kandydatem do walki wręcz, ale jego umiejętności Eksplozja i Płomienie sprawiają, że staje się on zagrożeniem dla bohaterów, ponieważ pozwalają mu one ziać ogniem i podpalać całe obszary. Bohaterowie, którzy ucierpieli podczas pierwszego wybuchu, będą nadal otrzymywać obrażenia, dopóki nie wyjdą z obszaru lub kiedy ogień się nie wypali. A to może trochę potrwać. Złoczyńca kontrolujący Firefly’a musi ostrożnie korzystać z tych umiejętności. Sam Firefly jest odporny na ogień, ale jego pomocnicy już nie.

Następny będzie ktoś, kogo bardzo chcieliśmy wam pokazać. Przygotujcie się więc, że w waszych sercach rozkwitnie miłość do naszego nowego Złoczyńcy, Blooma.

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Fireflay to kolejna postać w nowym DC, która jest epizodyczna, w Polsce pojawia się chyba w 3 zeszytach Wiecznego Batmana (nawet wyżej macie z tego komiksu kadr), który był u nas wydany przez Egmont. 🙂

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s