Batman: GCC Update #20

Policyjny pies, Harvey Buldog!

Zapewne nie uznalibyście Harveya Bullocka za najporządniejszego glinę – zarówno pod względem stroju, jak i czynów. Ale i tak jest znakomitym detektywem. Oto jeden z naj(nie)sławniejszych mieszkańców Gotham.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Harvey Bullock jest staroświeckim gliną. Zawsze był bardzo podejrzliwy wobec zamaskowanych, samozwańczych stróżów prawa, którzy zamieszkują Gotham – dlatego stawia na klasyczną, policyjną robotę. I nie zawsze podchodził do niej w podręcznikowy sposób. Jednak kiedy komisarz Gordon potrzebował pomocy, Bullock skorzystał z pomocy Batmana i nabył trochę szacunku do bohatera w przebraniu.


Z czasem Bullock dostał stanowisko w Wydziale Poważnych Przestępstw, gdzie został partnerem młodej Renee Montoyi. Po sytuacji, która zagroziła życiu Gordona, Bullock przekroczył granicę, gdy winowajca – młody zbir – uniknął kary dzięki dołączeniu do programu ochrony świadków. Bullock ujawnił mafii zdradzonej przez zbira jego nową tożsamość i adres. Wkrótce po tym młody bandyta zniknął. Ale Montoya zrozumiała, co się stało, więc Bullock został zmuszony do dymisji. Przez pewien czas był prywatnym detektywem, po czym został przywrócony do służby.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Choć może wydawać się gruby i niezdarny, Bullock potrafi nieźle używać pięści i swojej służbowej broni. Nie zawsze wygląd i sposób działania idą w parze z jego stanowiskiem, ale na pewno jest dobrym detektywem.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Może nie należy do najbardziej utalentowanych oficerów, ale los zdaje się pokładać w nim nadzieje, ponieważ ma niewiarygodnie szczęście i staje się ogromnym zagrożeniem, kiedy ma przy sobie swoją broń. Cokolwiek zamierza zrobić, nie będzie w tym mistrzem, ale przy odrobinie szczęścia może dokonać wszystkiego.

Nasz następny cel to…

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

W następnej kolejności mamy kogoś, kogo można nazwać „dobrym strzelcem”.

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Tej postaci nie można nie znać, jeśli choć przeczyta się parę numerów batmana, ona pojawia się bardzo często jako postać drugo/trzecioplanowa. Oczywiście miała zeszyty, w których miała mniejsze większe role, ale jest tego bardzo mało, jedne co mogę polecić i niestety nie wyszło w naszym kraju to „Batman: Officer Down” do którego nawiązują w opisie aktualizacji. 😦

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s