Batman: GCC Update #17

Rzuć monetą i odkryj kolejny cel

Rzeźba: Irek Zielinski

Obstawiamy, że jesteście zaskoczeni, że ten słynny złoczyńca jeszcze się nie pojawił. A więc: oto on! Albo: oto oni. Razem. Harvey Dent. I Two-Face. Ech! Wiecie, co mam na myśli.

Rzeźba: Irek Zielinski

Rzeźba: Irek Zielinski

Rzeźba: Irek Zielinski

Rzeźba: Irek Zielinski

Harvey „Two-Face” Dent robił wyjątkową karierę w systemie sądownictwa. Jako młody i wybitny prokurator zbliżył się do rzucenia przestępczości Gotham na kolana. Jego wysiłki ściągnęły uwagę szczególnie brutalnych przestępców, którzy podczas ataku oblali jego twarz kwasem. Z oszpeconej połowy jego twarzy wyłoniła się potworna strona jego charakteru, co spowodowało rozszczepienie jego osobowości. Ten dawny obrońca prawa zwrócił się ku zbrodni i otoczył się grupą przestępców. Po tej transformacji Harvey zerwał wszelkie więzi z żoną Giną, ale Two-Face zakochał się w inspektorce Renee Montoyi. Niestety młoda pani oficer nie podzielała jego uczuć.


Ze względu na podwójną osobowość Two-Face ma unikalny styl rozgrywki: kontroluje się go dwiema różnymi płytkami. Jedna reprezentuje Harveya, który może strzelać tylko raz, ale może także kontrolować pomocników. Druga reprezentuje jego mroczną stronę i strzela wielokrotnie, co może być druzgocące dla jego przeciwników. Niezależnie od tego, która z jego osobowości jest pod kontrolą, Two-Face jest zawsze dobry w improwizacji, analizowaniu, a dodatkowo może wykonać odwet przeciwko każdemu, kto spróbuje go zaatakować.

Rzeźba: Aragorn Marks

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Przede wszystkim wydane przez Muchę komiksy „Batman Długie Halloween” i kolejna część „Batman Mroczne Zwycięstwo” nie są do końca kanoniczne z grą, ale są jednymi z najlepszych historii o postaci Denta. 🙂 W aktualnym kanonie n52 i Odrodzeniu odgrywa raczej rolę drugoplanową jest jedna historia „All-Star Batman Tom 1: Mój największy wróg” która jest mu poświęcona. Osobiście ten tom dla mnie jest zbyt chaotyczna i nie czerpałem jakiś wielkiej przyjemności z jej czytania, ale może wam się spodoba.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s