Batman: GCC Update #16

Dobry glina

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Stojąc w obliczu wizji pracy w sklepie spożywczym jej rodziców w Gotham City, Renee Montoya zaciągnęła się w młodym wieku do GCPD. Razem ze starszym kolegą, z którym służyła pod Harveyem Bullockiem, stanęła w obliczu szczególnych zbrodni w Gotham. W ramach rozwijania swojego doświadczenia dołączyła do wydziału Poważnych Przestępstw – specjalizującego się w walce z przebierańcami – i szybko stała się jednym z filarów jednostki.

Po pewnym czasie zwróciła na siebie uwagę jednego z ważniejszych złoczyńców, Two-Face’a, w którym rozwinęły się uczucia do niej. Postanowił więc zniszczyć życie tej policjantki, by przyciągnąć ją do siebie. Poniósł klęskę, ale postanowił się nie poddawać. Renee została wyrzucona ze swego oddziału ze względu na orientację seksualną i doszło do konfrontacji między nią i Corriganem, skorumpowanym gliniarzem. Ponieważ GCPD okazało się mało przyjaznym miejscem, a Renee straciła zaufanie do swojej jednostki, zdecydowała się opuścić GCPD.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

W końcu skontaktował się z nią zamaskowany strażnik nazywający siebie Question. Montoya została jego asystentką, a później zastąpiła go i przybrała jego maskę bez twarzy.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Choć nie jest równie zdolna w boju co Batman, jest bardzo dobra w innych dziedzinach. Przede wszystkim jest jednym z niewielu Bohaterów, którzy mają wartość postawy odpoczynku powyżej 5 i jednocześnie mocną obronę. Dodatkowo jej oddział chroni ją, a pod przywództwem Renee może uzyskać premię do ataku i obrony. W jej pobliżu ci sojusznicy stają się potężniejsi, ale stają się też łatwiejszym celem. Co więcej, dzięki wyszkoleniu policyjnemu Montoya ma rozwinięte umiejętności detektywistyczne i zdolność rozbrajania bomb.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Następne, co nas czeka…

Rzeźba: Irek Zielinski

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Jeśli ktoś chce poznać tą panią to polecam z całym sercem jedną z najlepszych serii DC „Gotham Central”. Całość wydana u nas przez Egmont w 4 tomach, historia o policjantach w Gotham, w której Batman to postać „epizodyczna” 🙂

Jeśli ktoś chce sięgnąć dalej w stronę postaci Quastion to już trzeba przeczytać event „52” niestety nie został wydany na tę chwilę. 😦

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s