Batman: GCC Update #15

2 miliony dolarów osiągnięte w mniej niż 24 godziny!!!

Niewiarygodne! Dzięki waszemu wsparciu przekroczyliśmy kamień milowy o wartości 2 000 000$ w mgnieniu oka.
Ponownie jesteśmy w szoku dzięki wszystkim wspierającym i czekamy na resztę miesiąca, w czasie którego będziemy odblokowywać kolejny cel za celem. Aby uczcić tę monumentalną chwilę, chcemy pokazać wam tę wspaniałą rzeźbę inspirowaną rysunkami Grega Capullo.

Rok Zerowy to okres, w którym Bruce Wayne założył maskę i został Batmanem. Był mniej pogodzony ze swoją nową rolą i gorzej zorganizowany niż późniejszy nieposkromiony bohater, którym z czasem się stał. Rok Zerowy odnosi się także do okresu w historii Gotham po katastrofalnej powodzi, kiedy miasto stało się bezbronne i przez kilka miesięcy znajdowało się pod kontrolą Człowieka Zagadki.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Także w tym okresie Red Hood wpadł do zbiornika z chemikaliami i stał się Jokerem. Kolejnym ważnym wydarzeniem z tego okresu było pierwsze spotkanie początkującego Batmana z przerażającym Doktorem Śmiercią.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Pod rządami Człowieka Zagadki peryferia Gotham zostały opuszczone, a ulice zmieniły się w dżungle. Sytuacja zmusiła Batmana do zamieszkania na obrzeżach miasta i nie mógł korzystać ze swego typowego, wysoce rozwiniętego sprzętu. Z tego powodu Batman zaczął używać prostszych narzędzi – takich jak łuk i strzały – w walce o wyzwolenie miasta z rąk Edwarda Nigmy.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

W tamtym okresie Bruce Wayne nie mógł liczyć na żadnych sojuszników. Nie było jeszcze Robina ani Batgirl, a jedyną dostępną pomocą był wierny Alfred. Dopiero pod koniec Roku Zerowego Jim Gordon zapalił pierwszy Bat-sygnał i policja Gotham zaczęła korzystać z pomocy Batmana.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Jest niezwykle zwinny, a jego wartość aktywnej postawy to 3 – przez co naprawę trudno go zatrzymać. Jednak nawet jeśli się zatrzyma, lepiej nie znajdować się w pobliżu – jest naprawdę dobrym wojownikiem. Ale czy Batman mógłby być słaby?

Jego wysoka wartość postawy odpoczynku czyni go trudnym do pokonania. Z tego powodu złoczyńca musi być sprytny. Skupienie ataków na nim może się okazać skuteczne, ponieważ jego obrona nie jest tak dobra, jak innych wersji Batmana.

Kolejna postać to specjalny członek GCPD…

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Jeśli chcecie wiedzieć skąd się wziął ten Batman to musicie sięgnąć po Batman Tom 4 Rok zerowy – Tajemnicze miasto i Batman Tom 5 Rok zerowy – Mroczne miasto. Poznacie tam początki Batmana 🙂 Oba wydane w Polsce przez Egmont.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s