Batman: GCC Update #13

Miecz do wynajęcia

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Fani pytali o Slade’a Wilsona od momentu ogłoszenia gry. Cóż, drodzy fani, nie musicie czekać już dłużej, chociaż musieliście wykazać się cierpliwością przed odblokowaniem celu… I jeszcze będziecie musieli poczekać do kolejnego kwietnia, kiedy gra do was dotrze. Ale potem wasza cierpliwość zostanie nagrodzona!Slade Wilson jest wynikiem starań armii dotyczących stworzenia superżołnierza. Eksperymenty te umożliwiły mu korzystanie z wcześniej niedostępnych obszarów ludzkiego mózgu, poprawiając jego refleks i szybkość, ale wzmocniły też jego skłonność ku przemocy. Zamiast stworzyć idealnego żołnierza, eksperyment zmienił go w niezwykle niebezpiecznego zabójcę, dodatkowo świetnie wyszkolonego w korzystaniu z każdej broni (jego ulubioną bronią jest miecz, ale jest również świetnym snajperem). Za te destrukcyjne skłonności zapłaciła jego rodzina. Podczas zażartej kłótni jego żona uszkodziła mu oko. Chociaż Slade „Deathstroke” Wilson stracił oko, nie wpłynęło to na jego umiejętności zabijania.

Jako najemnik Wilson oferuje swoje usługi każdemu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Od czasu do czasu jest także zmuszony do pracy w Suicide Squad, czyli Oddziale Samobójców. Deathstroke radzi sobie w walce z supersilnymi przeciwnikami. Jest znany z tego, że starł się z całą Ligą Sprawiedliwości i przeżył. Krótko mówiąc- jest jedną z najzdolniejszych postaci w świecie DC.

Początkowo był znany jako przeciwnik Teen Titans, Młodych Tytanów, ale szybko stał się jednym z najniebezpieczniejszych zabójców w świecie DC. Deathstroke szczególnie nienawidzi Nightwinga (Dicka Graysona, dawniej Robina) i wielokrotnie próbował go zniszczyć lub zabić. Oczywiście ta antypatia rozciąga się na całą Batrodzinę – w wyniku czego działania Dethstroke’a sprawiają wrażenie, jakby był na misji mającej na celu zakłócenie spokoju w Gotham. Ponieważ z jego usług korzystają czasem również inni złoczyńcy, stał się notorycznym przeciwnikiem Batmana.

Ten najemnik jest niezwykle wszechstronny i może zrobić praktycznie wszystko, czego potrzebujecie. Dzięki jego zdolnościom bojowym można go wysłać na najtwardszych bohaterów – został stworzony do walki z nimi. I nie warto nawet próbować ucieczki przed nim – jest szybki i świetnie sobie radzi z omijaniem pojawiających się przeszkód, w tym pościgach po dachach budynków.

W następnej aktualizacji znajdzie się kilku przestępców z „ciupy”.

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Niestety u nas nie został wydany żaden komiks z solowymi przygodami Deadstroka i trzeba sięgać po zagraniczne wydania. Jedyny większy epizod, o którym wspomniano w aktualizacji jak rozniósł ligę znajduje się w „Kryzysie Tożsamości” wydanym przez Egmont i Eaglemoss. Uważam ten komiks za bardzo dobry, ale nie wszyscy podzielają tę opinię. 🙂

Jeśli ktoś chce sięgnąć po zagraniczne wydania to:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s