Batman: GCC Update #10

Szczegóły na temat dodatku Arkham Asylum

Projekt graficzny: Anthony Jean

W szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum brutalni i obłąkani złoczyńcy są zamykani z dala od obywateli Gotham w specjalnie skonstruowanych celach. Gdy tylko tym złoczyńcom uda się uciec, co nie zdarza się rzadko, zadaniem Batmana staje się sprowadzenie ich z powrotem do tej placówki zanim zrealizują swe najmroczniejsze plany.

WIP: Georges Clarenko i David Demaret


Joker ponownie zaginął. Być może ukrywa się w Jokerlandzie, opuszczonym wesołym miasteczku, które Zbrodniczy Książę Klaunów przerobił na własny plac zabaw. Chociaż atrakcje lunaparku dalej działają, to robią to w sposób, który mógłby wzbudzić entuzjazm tylko u szaleńca.

Ten dodatek zawiera dwie duże plansze: Arkham Asylum i Jokerland, a do każdej dołączone są trzy scenariusze. Jokerland zawiera różne atrakcje znajdujące się na dwustronnych nakładkach. Ponieważ w każdym scenariuszu może się zmienić ich kombinacja, zapewniają dużą regrywalność. Te atrakcje oferują wyjątkową atmosferę i wygląd terenu, który zmienia sposób poruszania się po mapie. Oczywiście taki dodatek nie może istnieć bez odpowiednich złoczyńców. Jego pudełko jest przepełnione po brzegi nikczemnikami i nie towarzyszy im ani jeden bohater. Wśród złoczyńców znajduje się przerażająca wersja Jokera bez twarzy, Szalony Kapelusznik i jego nierozłączni pomocnicy, bracia Tweedle.

WIP: Georges Clarenko i David Demaret

Tweedle Dee i Tweedle Dum:

Ci dwaj brutale są ze sobą tak blisko związani, że działają razem jako podwójna płytka. Ich koszt aktywacji jest odrobinę wyższy, ale pozwala zagrać złoczyńcy dwoma dowódcami jednocześnie. Jak zapewne wiecie, ci dwaj nie są zbyt bystrzy, ale potrafią się świetnie bić i dobrze sprawdzają się w ochronie swojego pana lub otaczających pomocników. Mogą być naprawdę irytujący dla bohaterów, ale wystarczy zneutralizować choć jednego z nich, by płytka nadal miała ten sam koszt i oferowała jednocześnie jedynie połowę swoich możliwości.

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Joker Mister Joe:

Najlepiej załatwić tego przerażającego dziwaka z dystansu. Jest groźnym przeciwnikiem, który uniemożliwia większości bohaterów wyrządzenie mu krzywdy, jeśli dzieli z nim obszar.

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Victor Zsasz:

Rzeźba: Edgar Ramos

Mądrze jest mieć tego sadystę na oku – ponieważ jeśli zaatakuje, kiedy skupiacie się na innym złoczyńcy, macie bardzo duże szanse zaznaczyć się jako kolejne blizny na jego skórze.

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

W dodatku znajduje się jeszcze więcej złoczyńców, z których każdy ma unikalne zdolności.Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Arnaud Boudoiron

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Irek Zielinski

Rzeźba: Irek Zielinski

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:
Współczesne wersje Tweedle Dee i Tweedle Dum wraz z Szalonym Kapelusznikiem pojawiają się w „Batman Mroczny rycerz Tom 3 Szalony” całkiem przyzwoity komiks 🙂

Jeśli chodzi o Jokera w Mister Joe tutaj trzeba sięgnąć wpierw po „Batman Detective Comics Tom 1 Oblicza śmierci”, a następnie po „Batman Tom 3 Śmierć Rodziny”, pierwszy przyzwoity, drugi bardzo dobry, chociaż zakończenie jest takie sobie.

Z Hugo Strange nie jestem w stanie nic polecić w kanonie, bo ma raczej pojedyncze epizody, oprócz tomu „Batman Noc Ludzi Potworów”, którego nie polecam. Już lepiej sięgnąć po „Batman: Świt mrocznego Księżyca”, który nie należy do kanonu gry.

Clayface-Joker w tej wersji to epizod z „Batman Mroczny Rycerz Tom 1: Nocna trwoga”.

Victor Zasza i Profesor Pig to raczej odgrywają epizodyczne role aktualnym uniwersum np. „Batman Tom 1 Trybunał sów”. Jeśli chcieć czegoś więc o tych postaciach trzeba by sięgnąć do wydań przed „resetem” których u nas nie wydano.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s