Batman: GCC Update #9

Oswald Cobblepot (z brzuchem)

Jak pewnie niektórzy z was się domyślili, Danny DeVito grał zarówno Pingwina, jak i Trashmana (dla fanów „It’s Always Sunny”). Tak czy inaczej, to on jest naszym kolejnym odblokowanym celem. Spójrzmy więc na tego szczególnego mieszkańca świata przestępczego.

Rzeźba: Edgar Ramos

Pingwin:

Nie ma uprzejmego sposobu, by powiedzieć, że Pingwin jest jednym z najbrzydszych bossów półświatka przestępczego w Gotham. Dzięki wielkiemu brzuchowi, długiemu spiczastemu nosowi i dziwacznemu ubraniu Oswald Cobblepot wygląda dość śmiesznie i niezbyt groźnie. Nie popełnijcie tego błędu w ocenie – jest groźnym biznesmenem i bezwzględnym zbirem, który wie, jak wykorzystać swój wygląd, by oszukać potencjalnych napastników. Ze swego baru La Banquise wtyka nos we wszelkiego rodzaju działania przestępcze i rzadko znajduje powody, by opuścić swoją kryjówkę. Kiedy wyrusza, towarzyszą mu pomocnicy i gadżet w postaci wiernego parasola, który zapewnił mu już niejednokrotnie przewagę nad oponentami.

Nie jest najsilniejszym i najwytrzymalszym ze złoczyńców, ale zawsze trzeba go mieć na oku. Kiedy walczysz z nim na obszarze, w którym znajdują się jego ludzie, możesz spodziewać się ciężkiej walki. Pingwinem trzeba tak kierować, żeby nigdy nie był sam. W otoczeniu swoich ludzi ma silniejsze ataki i pomaga im podczas akcji uzyskać większą ilość sukcesów. Jego parasol sprawia, że trudniej trafić go z dystansu.

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Rzeźba: Edgar Ramos

Kim byłby Pingwin bez swoich pomocników?

Rzeźba: Edgar Ramos

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksowe polecanki:

Pingwina to chyba każdy zna, bo jest tak ikonicznym przeciwnikiem Batmana, pojawił się w filmie, bajce i w mnóstwie komiksów, w których gra często drugoplanowe role. W aktualnym kanonie jedną z ciekawszych historii związanych z jego postacią jest Batman Detective Comics Tom 3 Imperium Pingwina.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s