Batman: GCC Update #6

Od złoczyńcy do bohatera

Kiedy to piszę, gra została już dawno ufundowana i zebrała ponad milion dolarów. Mówi nam to o was kilka rzeczy. Po pierwsze: kochacie Batmana. Po drugie: kochacie gry planszowe. Po trzecie: kochacie figurki. I po czwarte: jesteś gotowi wspierać naszą firmę. Ponownie musimy wam powiedzieć, jak bardzo jesteśmy zadowoleni z uzyskania takiego wyniku w ciągu pierwszego dnia. Część mnie chce wam teraz ujawnić wszystkie niespodzianki. Ta część mózgu, ten „Joker” lubi „patrzeć, jak świat płonie”. Na szczęście reszta naszej ekipy trzyma mnie w kaftanie bezpieczeństwa. Jest to trochę męczące, bo muszę pisać zębami, ale kto wie, może zapewni mi to jakieś super moce?

Starczy już tego rozwlekania, może wróćmy do aliteracyjnej postaci, którą obiecałem? Cóż, to nikt inny, jak Cassanda Cain – zabójcza córka, ojca i matki mordercza powtórka. O, czy ja rymuję? *wraca do pisania zębami*

Cassandra Cain:

Rzeźba Orphan (Cassandra Cain): Arnaud Boudoiron


Cassandra była obiektem doświadczalnym dla potwornego eksperymentu, który prowadził jej ojciec: od jej wczesnego dzieciństwa uczył jej jedynie języka przemocy i walki. Potrafi ocenić fizyczne predyspozycje przeciwnika, co czyni z niej doskonałą wojowniczkę, której prawie nie da się zaskoczyć. Jej niski wzrost sprawia, że jej sprawność fizycznie jest jeszcze bardziej spektakularna. Cassandra, która przyjęła tytuł Orphan, nie jest osobą, którą można manipulować. I chociaż dorównuje Batmanowi w walce wręcz, ostatecznie dołączyła do grupy Mrocznego Rycerza.

Wyszkolona przez swojego ojca Cassandra „Orphan” Cain stała się naprawdę potężnym wojownikiem, co potrafi udowodnić każdemu, kto wejdzie jej w drogę. Podczas gry wartość jej aktywnej postawy wynosi 3, co oznacza, że rzadko musi odpoczywać. Co więcej, jest dość szybka – dzięki temu potrafi ignorować niektórych przeciwników i przekraczać granice swoich możliwości. Niestety musi to robić ostrożnie, ponieważ ma najmniej punktów życia spośród wszystkich Bohaterów. Trudno jest przebić się przez jej obronę, ale nawet jeden celny cios potrafi ją mocno zranić.

Nasz kolejny cel będzie nieco inny. Nie będzie to kolejna figurka, ale też coś fajnego. Sądzę, że pozwoli nam to wrócić do korzeni. Wkrótce zrozumiecie, o czym mówię.

Projekt graficzny: Jae Lee

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Dobra czas na polecanki komiksowe i tutaj będzie krótko, bo postać Orphan pojawiła się w Wieczny Batman i Robin, o którym pisałem m.in. a aktualizacji o jej ojcu. Aktualnie występuje w serii Batman Detective Comics w Odrodzeniu (Rebirth):

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s