Batman: GCC Update #5

Gniazdo? Zmian? O kim mowa?

Nadal jesteście z nami? Pozwólcie mi wyregulować Batsygnał… O, tu jesteście! No dobrze, być może niektórzy z was się domyślili z słów „gniazdo” i „zmiana”, że chodzi nam o Damiana, czyli kolejnym ujawnionym bohaterem jest panicz Damian Wayne (Robin). Oczywiście wydedukowaliście to, bo przeczytaliście wystarczającą ilość komiksów z Batmanem, żeby dowiedzieć się czegoś o pracy detektywa. Więc spójrzmy:

Robin Damian Wayne:

Rzeźba Robina (Damiana Wayne’a): Arnaud Boudoiron


Robin: Damian Wayne. Czego można się spodziewać po chłopcu wychowanym przez Ligę Zabójców? Oczywiście Bruce Wayne był w szoku, kiedy Talia Ghul, córka największego terrorysty na świecie, przysłała mu młodego Damiana z informacją, że jest ich synem. Wszystko stało się jeszcze bardziej skomplikowane, bo chłopiec okazał się gwałtowny i nieokiełznany, ale jednocześnie był ekspertem w wielu sztukach walki. Damian przyjął dziedzictwo swojej matki i ojca, a następnie wyzwał na pojedynek Tima Drake’a, trzeciego Robina, i zajął jego miejsce. Z czasem Alfred zdołał go poskromić, a Bruce nauczył go niektórych zasad Bartrodziny. Po wielu staraniach Damian zapracował na tytuł Robina. Jest świetnym strategiem, nieustępliwym wojownikiem, a jego przeznaczeniem – gdy nadejdzie czas – jest zostanie Batmanem.

Robin nie jest może tak silny i bystry jak jego ojciec (a któż jest?), ale nie jest jabłkiem, które padło zbyt daleko od jabłoni. Jego kostki do rzutów nie są imponujące, ale jest wszechstronny. Wszystkie jego akcje, oprócz ataku z dystansu, mają wysoką granicę wysiłku – dzięki czemu może być dobry w każdej akcji, w którą zainwestuje dość kostek. Szkolony w walce od urodzenia, jest potężnym wojownikiem i dobrym taktykiem. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć jego umiejętności, które pozwalają mu na poruszanie się szybciej od pozostałych bohaterów. Nie trzeba się martwić, że zostanie gdzieś wśród wrogów sam, ponieważ może ich zignorować podczas ruchu.

Orphan:

Rzeźba Orphana: Edgar Ramos

David „Orphan” Cain był jednym z najniebezpieczniejszych zabójców pracujących dla Spyral – organizacji przestępczej prowadzonej przez tajemniczą „Matkę” – jednak miał także inne ambicje. Chciał stworzyć najlepszego zabójcę świata. Dlatego też wychował Cassandrę, córkę swoją i Sandry Wu-San (Lady Shivy – mistrzyni zabójców), by uczynić z niej morderczą broń. Cassandra, która również przyjęła tytuł Orphan, w końcu dołączyła do Mrocznego Rycerza.


Ten mistrz zabójców jest naprawdę groźnym wojownikiem. Jest w stanie poradzić sobie z większością zadań, ale podczas walki sprawdza się najlepiej. Potrafi zaciekle atakować i kontratakować, a także chronić swoich ludzi przed zagrożeniami. Czyni to z niego specjalistę, którego zawsze chcesz mieć po swojej stronie.
Czy chcielibyście odgadnąć nasz kolejny cel? Zobaczmy, jakie wskazówki mam w mojej torbie sztuczek… Kolejna postać to wyjątkowo zabójcza kobieta o aliteracyjnych danych…

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Komiksy, które mogę polecić związane z postacią Robina Damiana Wayna to „Batman i syn” i 7 tomowa seria, która nie wyszła w naszym kraju Batman & Robin mam nadzieje, że jednak Egmont się złamie i to wyda (taka mała moja dygresja). Jeszcze są jego przygody w serii „Nastoletni Tytani Tom 1 Damian Wie Lepiej” w ramach rebirth, ale szczerze uważam to za bardzo średnią lekturę i dodaje to jako ciekawostkę. 🙂

Jeśli chodzi o Orphana to pastoć tylko pojawia się w serii Wieczy Batman i Robin którą polecałem we wcześniejszej aktualizacji #4:
Znalezione obrazy dla zapytania hush Tom 1 i 2

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s