Batman: GCC Update #4

Jeszcze więcej zamaskowanych łotrów

Zaczynam się czuć, jakbym pisał te aktualizacje na wstrzymanym oddechu – prawie tak, jakby Strach na Wróble obrzucał mnie swoimi toksynami. Drodzy wspierający: to nie przez was, to przez szalone tempo, w którym to wszystko się dzieje. Nie ma czasu do stracenia, więc wstrzymajmy oddech jeszcze chwilę i nie zwalniajmy. Już na wydechu rzućmy okiem na kolejny cel.
Red Hooda z Gatlingiem:

Rzeźba Red Hooda: Arnaud Boudoiron


Jason Todd był drugim Robinem – zastąpił Dicka Graysona w roli pomocnika Batmana. Jason był bardziej porywczy niż Dick i nie zawsze tak szybko wykonywał polecenia swojego mentora. Zginął skatowany przez Jokera w trakcie misji. Przez lata Batman obwiniał siebie za jego tragiczną śmierć, aż w końcu Jason został przywrócony do życia w Jamie Łazarza. Jason wrócił silniejszy, ale jeszcze bardziej niezrównoważony i przyjął przebranie Red Hooda, wcześniej noszone przez Jokera. W pewien sposób miało go to uwolnić od wszechobecnego cienia symbolu nietoperza noszonego przez jego sojuszników. Symbolizował tym urazę wobec Batmana, który ​​pozwolił mu zginąć. Z czasem stosunki jego i Bruce’a poprawiły się. Dzisiaj Batman uważa go za prawdziwego duchowego następcę na równi z innymi dawnymi Robinami. Red Hood stosuje inne środki do walki niż reszta Batrodziny. Jest on jednym z niewielu sojuszników Batmana, który regularnie używa broni palnej. Red Hood jest impulsywnym bohaterem, który nie waha się zabijać swoich przeciwników, jeśli uzna to za korzystne. Takie postępowanie oczywiście nie podoba się jego Batsojusznikom. Damian Wayne, prawdziwy syn Bruce’a i obecny Robin wyróżnia się, ponieważ nie krytykuje jego metod. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Jason zawsze był zazdrosny o Dicka Graysona (Nightwinga). W pobliżu Red Hooda wszystkie nieporozumienia zaogniają się, co może powodować spadek wydajności Batgrupy.


Jak widać na załączonym obrazku, Red Hood nie jest w nastroju do żartów. W przeciwieństwie do innych Bohaterów, noszenie broni tego kalibru uniemożliwia Hoodowi wykonywanie zbyt wielu akcji manipulacji lub analizy. Jednak jest on elitarnym strzelcem, który za pomocą swojego potężnego Gatlinga albo dwóch mniejszych pistoletów może powystrzelać wszystkich wrogów stojących przed nim. Może on również zwiększyć ilość wydanych kostek na akcje i przekroczyć limit – i powinien z tego korzystać często. Kostki, które wydaje na umiejętności, pochodzą ze Strefy Zmęczenia, a nie ze Strefy Rezerw, co pozwala mu zostawić kilka na obronę.

Klasyczny Gang Red Hooda:

Gang Red Hooda to banda złodziei, ale i autorów szalonego pomysłu na wymyślonego przywódcę, który miał odciągać od nich podejrzenia i być ich kukiełką. Wyglądało to tak, że po kolei każdy członek nosił czerwoną maskę. W ten sposób każdy miał alibi, a policja skupiała się na ich szefie. W gangu Red Hooda wszyscy są równie ważni. Pewnego nieszczęśliwego dnia Batman zapolował na jednego z członków gangu i prawie go dopadł – jednak ostatecznie gangster wymsknął się mu, gdy spadł do zbiornika pełnego chemikaliów. Ten człowiek, jak wiemy, został Jokerem. Gdy ich plan został ujawniony, kariera gangu Red Hooda się zakończyła, choć czasem jeszcze Joker przejmuje nad nimi dowództwo.

Ci przestępcy są szybcy i niebezpieczni dla każdego, kto znajduje się w ich polu widzenia. Mają zdolność umożliwiającą im szybkie osiągnięcie celu dzięki akcji manipulacji lub poprzez zestrzelenie wroga, który stanie na ich drodze.

No dobra, czas opuścić gniazdo i dokonać zmian, bo następnie dołączy do nas…!

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Warte polecenia i dostępne w Polsce komiksy z Jasonem Toddem to przede wszystkim Batman: Śmierć w rodzinie, który jest swoistą genezą Red Hooda – z czasów, gdy był jeszcze Robinem. Uczestniczył także w wydarzeniach z komiksu Wieczny Batman i Robin. Istnieją solowe przygody Jasona w postaci Red Hooda – „Red Hood & the Outlaws”, jednak nie zostały na razie wydane w Polsce.
Znalezione obrazy dla zapytania hush Tom 1 i 2Znalezione obrazy dla zapytania hush Tom 1 i 2Znalezione obrazy dla zapytania hush Tom 2
Więcej informacji o gangu Red Hooda można znaleźć w Aktualizacji #2 (Update #2) i w jednozeszytowej historii Batman #0 z tomu Batman Tom 6 – „Cmentarna szychta”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s