Batman: GCC Update #3

Czas na kolejny trochę się ociągam aktualnie na ks mamy już 23 update, mam nadzieje, że na dniach przyśpieszę, bo tłumaczenie całości jest już gotowe, została tylko korekta. 🙂

Człowiek za Maską i Prawdziwy Klasyk!

Kolejne SG pojawiają się z częstotliwością Szybkich i Wściekłych. Przedstawiamy więc naszego człowieka w „masce”. Jest nim oczywiście klasyczny Red Hood!

Red Hood sculpted by Arnaud Boudoiron
Rzeźba Red Hooda: Arnaud Boudoiron


Klasyczny Red Hood:
W jednej z wielu przygód Mroczny Rycerz ścigał w fabryce Ace Chemical przywódcę gangu znanego jako Red Hood. Podczas ucieczki zamaskowany gangster wpadł do zbiornika wypełnionego chemikaliami. Ten wypadek nie tylko go oszpecił (wybielając jego skórę i zmieniając kolor jego włosów na zielony), ale także doprowadził do szaleństwa. W taki sposób Red Hood stał się Jokerem! Odtąd w ramach „hermetycznego żartu”, nazywał siebie od karty do gry – tak, jak od karty nazwana została fabryka „Ace” [As :)]… W powieści graficznej „Zabójczy żart” Alan Moore podał nam jeszcze więcej szczegółów na temat pochodzenia Red Hooda, z czasów, zanim zmienił się w Jokera. Wyjaśnił, że nie był on wcale przywódcą, tylko osobą, która jako „fałszywy przywódca” miała odwracać uwagę od prawdziwego gangu.

Jako przywódca gangu może wykorzystywać umiejętności taktyczne do rozmieszczania swoich pomocników. W zależności od osoby kryjącej się za maską może się okazać bardzo inteligentny… Jest bardzo skuteczny jako manipulant, a jeszcze bardziej jako strzelec. W konfrontacji z policjantami staje się prawdziwym zabójcą, ponieważ jego atak z dystansu może być niezwykle efektywny, kiedy za cel obiera kilku wrogów na tym samym obszarze.


Ponieważ osiągnęliśmy milion w tak pięknym stylu, ujawniamy jeden z naszych klejnotów koronnych: Mrocznego Rycerza Franka Millera.

Batman Millera:
Powrót Mrocznego Rycerza to jeden z ważniejszych komiksów lat 80., jak również przełomowy etap sagi Batmana. Scenarzysta i artysta Frank Miller stworzył dystopijną wizję przyszłości, w której USA popadło w spiralę przemocy i poczucia braku bezpieczeństwa. Superbohaterowie zostali wyjęci spod prawa – z wyjątkiem Supermana, który przestrzega rządowych przepisów. Gotham City jest niszczone przez gangi nazywające siebie Mutantami, a USA i ZSRR stoją na krawędzi wojny nuklearnej.


Batman od dziesięcioleci jest na emeryturze – od momentu, kiedy Joker zamordował Robina. Starzejący się Bruce Wayne jest niezdolny do dawniejszych wyczynów. Kiedy pewnego dnia zostaje napadnięty na ulicy, buntuje się przeciw obecnej sytuacji i ponownie przywdziewa strój Batmana, by przywrócić porządek w Gotham bez względu na cenę – nawet, jeśli jest nią wyjęcie spod prawa, postawienie się policji, hordom Mutantów, gotowemu na wszystko Jokerowi i boskiemu Supermanowi – którego wysłano, by powstrzymał Batmana.

Chociaż w tej wersji Batman jest już stary, to wciąż jest twardy. Walczy z Supermanem w potężnej zbroi i strzeże ulic Gotham za pomocą Batmobilu przypominającego czołg – jednak dalej nie chce korzystać z broni palnej. W czasie wydarzeń tej serii Mroczny Rycerz z niechęcią rekrutuje Carrie Kelley, młodą dziewczynę, która staje się nowym Robinem. Bruce przejmuje również kontrolę nad Mutantami, zamieniając ich w nowy klan – Synów Batmana.

Batman Millera jest podobny do ikonicznego Batmana, jednak jest trochę starszy i bardziej skory do gniewu. Ma mniej energii i wolniej się regeneruje podczas odpoczynku, ale nigdy się nie cofa. Kiedy zaczyna walczyć, może stanąć przed każdym wrogiem. Kiedy przekracza swoje granice, staje się jeszcze bardziej skuteczny – jednak ma to swoją cenę. Z drugiej strony, może wejść w szał, w którym walczy jeszcze zacieklej. Potrafi się poświęcać dla innych, chroniąc ich jeszcze skuteczniej. Oznacza to, że Batman musi odpoczywać częściej niż „klasyczny”, ale żaden przeciwnik nie będzie chciał wejść mu w drogę.

Chcielibyśmy poinformować, że nie ignorujemy waszych pytań, jednak staramy się nadążać z ujawnianiem kolejnych celów. Jeśli zdarzy się nam pominąć jakieś ważne pytanie, nie wahajcie się zadać go ponownie, kiedy kampania trochę zwolni.

Źródło: Kickstarter Batman™: Gotham City Chronicles


Jak sami widzicie w tym update odrazu znalazły się nazwy komiksów w których pojawiły się te postacie, oba to monumentalne dzieła i z czystym sumieniem je polecam:
Batman Zabójczy Żart
Batman: Powrót Mrocznego Rycerza

Znalezione obrazy dla zapytania zabójczy żartZnalezione obrazy dla zapytania powrót mrocznego rycerza

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s